COLONY

colony-tv-show-on-usa-season-one-canceled-or-renewedBilim kurgu-drama türünde bir dizi arıyorsanız Colony sizin için iyi bir alternatif olabilir. Yakın zamanda ikinci sezonunu tamamlayan dizinin üçüncü sezon onayı aldığını da belirterek başlayalım yazımıza. Carlton Cuse ve Ryan J. Condal  tarafından yaratılan dizi USA Network kanalında yayınlanıyor. İlk sezonu 10, ikinci sezonu ise 13 bölüm süren dizinin yaratıcılarından olan Carlton Cuse Lost’un yapımcı ve yazarlarından birisi olarak adını duyursa da, Bates Motel ve The Strain gibi dizilerde yapımcı ve yazar, San Andreas filminde ise senarist olarak karşımıza çıkmıştır.

548a46bd0505e_-_josh-holloway-0112-xl

Lost dizisinde yer aldığı Sawyer karakteri ile özdeşleşen ve belki de bu yüzden diğer işlerinde başarıyı yakalayamayan 48 yaşındaki yakışıklı aktör Josh Holloway bu diziyle yeniden istikrar yakalama çabasında. Lost sonrası yer aldığı Intelligence dizisi ile iyi eleştiriler alsa da bir sezon sonunda iptal gören oyuncuyu en azından bir sezon daha Colony dizisi ile izleme şansı bulacağız. Türkiye’de özellikle kadın izleyicilerin bir dönem hayranlıkla takip ettiği evli ve iki çocuk babası oyuncunun canlandırdığı karakter olan Will’in ordu ve FBI geçmişi de mevcut.

sarah-wayne-callies-hot-image

Sarah Wayne Collies televizyonun kült dizilerinden olan Prison Break ve The Walking Dead gibi iki dizide önemli rollerde oynamayı başarmış drama dizilerinin vazgeçilmez kadın oyuncularından birisi oldu artık. 1977 doğumlu oyuncunun Colony serüveni devam ederken Prison Break dizisinin yeniden yayınlanmaya başlamasıyla orada da izleyebileceğiz. Anne Katie Bowman direnişçilere verdiği destek ile dikkat çekiyor.

3_peter-jacobson

Peter Jacobson uzun soluklu oyunculuk kariyerinde özellikle 6 sezon yer aldığı House dizisindeki  Dr. Chris Taub rolüyle tanınmaktadır. Los Angeles Bloğunun valisi Alan Snyder rolüyle Bowman ailesiyle işi gereği sık sık yolları kesişiyor.

awesome-amanda-righetti-image

Amanda Righetti özellikle The Mentalist dizisindeki performansıyla kendisini sevdiren 1983 doğumlu oyuncu bu diziden Katie’nin kız kardeşi Maddie rolünde karşımıza çıkıyor.

untitled-1-7-850x425

Özellikle sinemada kariyer yapan Tory Kittles televizyonda ise Sons of Anarchy ve True Detective dizilerinde yer almış. Broussard rolünde karşımıza çıkan Kittles direnişçilerin arasında yer alıyor ve eski bir deniz komandosu.

224440-colony-series-colony-wallpape-3

Bowman ailesinin çocukları da dizide oldukça önemli dakikalar alıyorlar ve hikayenin her zaman içindeler. Bram (Alex Neustaedter), Charlie (Jacob Buster) ve Grace (Isabella Crovetti-Cramp) rolleriyle ve oyunculuklarıyla diziye renk katıyorlar.

nup_166204_0427_-_h_2016

Yakın gelecekte Los Angeles’ta geçen hikayede Will-Kate Bowman çocukları Bram ve Grace ile birlikte yaşamaktadırlar. Dünya dışı varlıkların işgali sonrası yaşadıkları bölgenin etrafı duvarlarla çevrilmiş, küçük oğulları Charlie ise duvarın dışında Santa Monica bloğunda kalmıştır. Charlie’yi bulup onu yeniden eve getirmeyi planlayan Will, duvardan geçiş için bir plan yapmıştır ancak işler planladığı gibi gitmez. İşgal öncesi yaptığı meslek açığa çıkan Will, Vali Snyder’ın vaatleri üzerine Geçici Otoritenin ajanlarından birisi olur.

img_1880-810x522

Yapımcıları ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken bir yapım olarak 2016 yılında görücüye çıkan Colony, bilimkurgu seven izleyicileri heyecanlandırırken kimisini hayal kırıklığına uğrattı. Senaryo, kurgu, yönetmenlik ve oyunculuklar açısından övgüler alan dizi, zaman zaman yavaşlayan temposu ve hikayesi ama özellikle de uzaylıları bir türlü göstermemesi nedeniyle eleştiriler aldı. Açıkçası uzaylı göreceğim diyerek ekran başına geçenlerdenseniz pişman olabileceğiniz Colony, beklentilerinizi makul ölçülerde tutarsanız oldukça keyif verici hale gelebiliyor. Şimdiye kadar ilk sezonda 10 ikinci sezonda 13 bölümü yayınlanan dizinin üçüncü sezonu için alınan onay da izleme isteğinizi kamçılayabilir. Bowman ailesinin üyelerini canlandıran oyuncular rollerinin gereğini yerine getirirken, özellikle ebeveynleri canlandıran Holloway-Collies ikilisinin oyunculuklarının sadece yeterli düzeyde olduğunu itiraf etmek gerekiyor. Özellikle anne rolündeki Collies çok başarılı yapımlarda yer almasına rağmen her dizide benzer performans sergiliyor üzerine birşeyler katmıyor iken, bu dizide duygusuzluğu ile dikkat çekiyor. Holloway ise Lost zamanından beri fiziği ve mimikleriyle işi götürmeye devam ediyor. İkilinin hikaye gereği birbirine güvensiz ilişkisi zaman zaman birlikteliklerini sorgulamamıza bile neden olabiliyor. Peter Jacobson ve Tory Kittles dizinin oyunculuk anlamında parlayan yıldızları iken, Alex Neustaedter ise diğer oyuncuların bir tık gerisinde kalıyor diyebiliriz. Özellikle ilk sezon küçük oğul Charlie’nin kurtarılmaya çalışılması ve direnişçilerin mücadelesine yoğunlaşan dizide, ikinci sezon bloğun yönetim kademesini de daha yakından tanıyoruz. Gizem unsurunu sürekli canlı tutan dizinin özellikle hikayesi ve oyuncuları ilginizi çekiyorsa bir şans vermenizi tavsiye ederim. Şahsen ben üçüncü sezonu da merakla bekliyorum.

Error: No API key provided.

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir