KATY PERRY ft. SKIP MARLEY – CHAINED TO THE RHYTHM

katy-perry_cttr-video

2008 yılında yayınladığı I kissed a girl single çalışmasıyla müzik dünyasına çok hızlı bir giriş yapan, 2010 yılında yayınladığı Teenage Dream albümüyle ise kısa sürede zirveye yerleşen Katy Perry, 2013 yılında müzik marketlerde yerini alan Prism albümüyle yeterince ilgi görmedi ve bir durgunluk dönemine girdi. 10 Şubat 2017’de piyasaya çıkardığı Chained to the Rhythm single şarkısıyla üzerindeki ölü toprağını atıp birçok müzik listesinin zirvesinde yer almayı başardı.

004

1984 Santa Barbara, California doğumlu şarkıcının asıl adı Katheryn Elizabeth Hudson olup; İngiliz, Alman, İrlandalı ve Portekizli kökenlerine sahip Perry kilise müzisyeni olarak başladığı müzik serüvenine dünya çapında bir yıldız olarak devam ediyor. Dünyanın en prestijli müzik listesi olan Billboard Hot 100 listesine aynı albümden 5 adet bir numaralı şarkı çıkarabilen tek kadın şarkıcı olmayı başaran Perry, Michael Jackson’ın Bad albümüyle birlikte bu ünvanı paylaşan iki albümden birisine sahip. Youtube üzerinde 1 milyarın üzerinde izleme oranı yakalayan ilk kadın şarkıcı olmayı başaran Perry, birden fazla şarkısı 1 milyarın üzerinde izlenen ilk şarkıcı olmayı da başardı.

2017 yazında çıkarmayı planladığı albümün ilk single çalışması olan Chained to the Rhythm, önce şarkı sözlerinin yayınlandığı video kliple dikkat çekerken, 21 Şubat’ta yayınlanan resmi video klibi ile tüm dünyada büyük ilgi gördü. Katy Perry, günümüzün en popüler şarkı yazarı Sia ve Bob Marley’nin torunu olan Skip Marley’nin birlikte yazdığı şarkının klip yönetmenliğini ise Matthew Cullen yapmıştır. Daha önce Dark Horse ve California Gurls kliplerini de Katy Perry için çeken yönetmenin bu klipteki teması ise futuristik bir oyun parkı olan Oblivia. Her ikisi de oldukça eğlenceli olan video klipleri eminim çok beğeneceksiniz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir