MARK RONSON ft. BRUNO MARS – UPTOWN FUNK

video.markronsonsony.com@9997220e-62dd-3b7a-8ab8-ab0a2b654576_FULL

Amerikan Billboard Hot 100 listesinin yeni bir numarası olan “Uptown Funk”, Mark Ronson ve Bruno Mars ortak çalışması olarak 2014 yılının sonlarına doğru piyasaya sürüldü. İngiliz müzisyen Mark Ronson, 1975 doğumlu ve ancak 2006 yılında çıkardığı Version albümüyle piyasada iyi bir çıkış yakalayabildi. Ancak kanımca asıl başarısı Amy Winehouse ile birlikte çalıştığı Back to Black albümüdür ve şimdiden klasik albümler rafında yerini almıştır. Bruno Mars ile birlikte çalıştığı “Locked Out of Heaven” ise kuşkusuz “Uptown Funk”ın da müjdecisi olmuştur. Adele, Daniel Merriweather, Paul McCartney, Robbie Williams, Christina Aguilera, Lana Del Rey ve Lil Wayne gibi farklı müzik türlerinde eserler çıkaran birçok sanatçının albüm yapımcılığını üstlenen Ronson, solo albümler de yapmaya devam etmektedir.

indir

Asıl adı Peter Gene Hernandez olan Hawaili müzisyen Bruno Mars ise en son 2012 yılında piyasaya çıkan Unorthodox Jukebox albümü ve albümden çıkan birçok hit parçayla karşımızdaydı. 2014 yılında izleme fırsatı bulduğumuz animasyon filmi Rio 2’de Roberto karakterini de seslendiren Mars 2010 yılında kurdukları The Hooligans grubuyla sahne çalışmaları da yapmaktadır. Artık bir dünya yıldızı olan Mars, Ronson ile yaptıkları ortaklık sayesinde yine zirvede yer almayı başarmıştır.

150594

Bruno Mars ve Cameron Duddy tarafından yönetmenliği yapılan video klipte Ronson, Mars ve The Hooligans birlikteliği görülüyor.

https://soundcloud.com/mmmusic/mark-ronson-uptown-funk

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir