TABOO

taboo1

2017 yılının ilk çok beklenen dizisi Taboo İngiliz BBC One kanalında 7 Ocak’ta, Amerikan FX kanalında ise 10 Ocak’ta yayınlandı. Tom Hardy dizisi etiketiyle görücüye çıkan dizinin yaratıcı künyesinde Steven Night, Tom Hardy ve babası Chips Hardy yer alıyor. Televizyon dünyasının önemli ve kaliteli işlerinden olan Peaky Blinders’ın yaratıcısı olan Steven Night bu yapımda Hardy ailesinin desteğini de almış. Yönetmen koltuğunda Anders Engström ve Kristoffer Nyholm dörder bölümle yer alacağı bilgisi mevcut çünkü henüz sekiz bölümlük dizinin sadece ilk bölümü yayınlandı.

mv5bmtywnzu0mtkwmv5bml5banbnxkftztgwmti1mzuxode-_v1_

Dizinin başrolünde en son Mad Max: Fury Road ile popülaritesini katlayan, The Revenant ile Oscar’da en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında adaylığı bulunan, Inception ve The Dark Knight Rises ile kariyerinde büyük yapımlara imza atan, televizyon dünyasında ise Peaky Blinders ile dikkat çeken Tom Hardy bulunuyor. 40 yaşındaki aktör artık her işiyle büyük beklentiler yaratıyor ve bu dizi ile de önemli beklenti oluşturdu.

taboo12

Dizinin nadir kadın oyuncularından olan ve başrolde yer alan Oona Chaplin sinemada Quantum Of Solace, televizyonda ise Starkların gelini Talisa rolünde Game of Thrones ile karşımıza çıktı. Charlie Chaplin’in torunun çocuğu olan oyuncu Chaplin soyadını beyazperdede ve televizyonda taşımaya devam ediyor.

taboo8

Yine Game of Thrones izleyenlerin aşina olduğu bir yüz olan tarikat lideri High Sparrow rolündeki Jonathan Pryce aynı zaman Karayip Korsanları serisini yakından takip edenler için tanıdık bir yüz. Leo Bill, Edward Hogg ve David Hayman diğer önemli oyuncular olarak dikkat çekiyor.

tom-hardy-led-taboo-gets-a-new-tease

1814 yılında babasının cenazesine katılmak üzere Afrika’daki macera dolu hayatına ara veren James Delaney, İngiltere’ye döner. Herkesin öldü varsaydığı James bir anda ortaya çıkınca üvey kız kardeşi ve kocasının planları bozulur, babasının mirası James’in hayatına yeni bir yön verecektir.

taboo-poster-copertina

Henüz sadece bir bölümü yayınlandığı için geniş anlamda fikir sahibi olamadığım dizinin ilk bölüm itibariyle gidişatının oldukça etkileyici ve sürprizlerle dolu olduğu çıkarımını yapabilirim. Yapımın kalitesi, oyunculuklar ve kurgunun üst düzeyde seyretmesi gelecek hakkında umut dolu konuşmayı sağlıyor. Sezon sonunda tam bir değerlendirme yapabileceğim dizi haftalık takip edeceklerim arasına şimdiden girdi. Sıkı bir Tom Hardy takipçisiyseniz, dönem dizilerine ilgi duyuyorsanız ilk bölüme bir bakın, muhakkak devamını getirmek isteyeceksiniz.

Error: No API key provided.

 

 

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir