THE KETTERING INCIDENT

tki-inside-the-story-video-cover

Avustralya yapımı dizi, özellikle gizemli polisiye drama türü dizileri sevenlerin ilgisini çekecektir. Yaz  sezonunda mini dizi formatında 8 bölüm olarak yayınlanan dizinin yaratıcıları Vicki Madden ve Vincent Sheehan. Avustralya’nın Tazmanya adasında çekilen dizinin özellikle görüntüleri harika.

elizabeth-debicki-photoshoot-for-vogue-magazine-september-2015-_1

Oyuncu kadrosu genelde gözümüzün aşina olmadığı isimlerden oluşsa da başrolde yer alan Elizabeth Debicki, Kod Adı: U.N.C.L.E., Muhteşem Gatsby ve Everest filmleriyle dikkat çekmeye başlayan bir isim. 26 yaşındaki Paris doğumlu oyuncu Polonyalı ve Avustralyalı dansçı bir çiftin çocukları Avustralya’da yetişmiş. 1.90lık boyuyla özellikle dikkat çeken bir fiziğe sahip Debicki ileride sıkça karşılaşacağımız bir isim olacak.

22d73f39675dad205f28f1f207cc2365

Matthew Le Nevez kasabadaki olayları araştıran polis ekibinin üyelerinden birisi olan Brian Dutch rolünde karşımıza çıkıyor. 1979 Avustralya doğumlu oyuncu genelde Avustralya yapımı dizilerle tanınıyor. Diğer polisimiz Fergus McFadden rolünde ise Henry Nixon yer alıyor.

shc-the-kettering-incident-hero

Anna Macy en yakın arkadaşı Gillian Baxter’in gizemli bir biçimde ortadan kaybolmasının ardından, 14 yaşındayken Kettering kasabasından ayrılmıştır. 2 kız arkadaş Kettering’in dışında yer alan yasak ormanda oynarken gökyüzünde garip ışıklar görmüşlerdir. Anna sekiz saat sonra korkmuş ve kana bulanmış şekilde yalnız başına bulunur. Onbeş yıl sonra kasabaya geri döner. Tomrukçular ve çevreciler arasında gerilimli bir dönemin yaşandığı kasabada, tam Anna döndüğünde başka bir kızın daha kaybolması dikkatleri Anna’nın üstüne çeker.

the-kettering-incident-3

Özellikle görüntüleri ve gizemli hikayesi ile dikkat çeken dizinin ne yazık ki eksileri de mevcut. Zaman zaman ağır ilerleyen temposu ve hikayedeki bazı tutarsızlıklar (özellikle final bölümündeki) dizinin göze batan negatif yönleri. Oyunculuklar ortalamanın üzerinde, özellikle başroldeki Elizabeth Debicki durgun bir karakteri oynamasına rağmen dizinin lokomotifi. Kurguda ve yönetmenlikte bazı sıkıntılar mevcut olsa da çok rahatsız etmiyor. Genel olarak gizemli polisiye hikayeleri sevenleri memnun edecek diziye en azından bir bölüm şans verin, eğer ilginizi çekerse devam edersiniz.. İyi seyirler.. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=BAuAXSv-8z4

 

Error: No API key provided.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir