THE SINNER

Yazın son günlerinde USA Network kanalında yayınlanmaya başlayan The Sinner, bu senenin en ilgi çeken dizilerinden birisi olmayı başardı. 2 Ağustos ve 20 Eylül arasında yayınlanan 8 bölümlük suç drama mini dizisi The Sinner, Alman suç romanları yazarı Petra Hammesfahr’ın aynı adlı romanından televizyona uyarlandı. Dizinin senaryosunu Derek Simonds ile Petra Hammesfahr birlikte yazmışlar  Altın Küre ödüllerinde en iyi drama dizisi ve en iyi kadın oyuncu dallarında iki adaylık kazanan dizinin ekran başına oturan izleyicinin beklentilerinin üzerinde bir seyir zevki sunmasıyla kulaktan kulağa yayılarak kendi reklamını yaptı diyebiliriz.

Başroldeki Jessica Biel ile ilk tanışmam bir zamanlar Türk televizyonlarında da yayınlanan 7th Heaven dizisiyle olmuştur. O zamanlardan beri her yaptığı işi takip etmeye çalışırken, bir de en sevdiğim müzisyenlerden Justin Timberlake ile hayatını birleştirince gözümde değeri daha da büyüdü.  The Rules Of Attraction, The Texas Chainsaw Massacre, Blade: Trinity,  Stealth, The Illusionist, The A-Team ve Total Recall filmleriyle sinemada kendine orta karar bir kariyer yaratmış olan Biel, The Sinner ve Cora Tannetti rolü ile yeniden televizyonda popüler hale geldi.

Bill Pullman Jessica Biel ile birlikte dizinin lokomotifi diyebiliriz. Dedektif Harry Ambrose rolüyle bir kez daha rolünün hakkından gelen deneyimli oyuncu, özellikle Independence Day filmleriyle hatırlanabilir.

Cora’nın kocası Mason Tannetti rolünde ise Christopher Abbott yer alıyor. James White filmi ve Girls dizisinde oynadığı karakterlerle tanınan oyuncu, sade oyunculuğuyla Jessica Biel’ın ön planda yer almasında etken bir rol oynamış. Dohn Norwood dedektif Dan Leroy karakterine can verirken geçmiş yıllarda yer aldığı Hell on Wheels dizisiyle tanınıyor.

Gayet sıradan bir hayata sahip olan Cora Tanetti, eşi ve oğluyla birlikte plajda geçirdikleri güzel bir günde, ortada hiç bir neden yokken sevgilisiyle ve arkadaşlarıyla plajda bulunan Frankie Belmont’u herkesin içinde vahşice öldürür. Cora da dahil olmak üzere çevresindeki hiç kimsenin anlam veremediği  ama uluorta işlendiği için de suçun kesin olduğu cinayetin mahkeme sürecinde Dedektif Ambrose olayın iç yüzünü ortaya çıkarmaya çalışacaktır.

İlk bölümle birlikte sizi içine çekecek atmosferiyle özellikle polisiye/gizemli hikayelere ilgi duyanların kaçırmaması gereken, 2017’nin sürpriz dizilerinden olan The Sinner muhakkak izlenmesi gereken bir yapım. Jessica Biel ve Bill Pullman oyunculuklarıyla göz doldururken, yönetmen ve senaristlerin hikayeyi sunmadaki başarıları da gözardı edilemez. Müzikler oldukça başarılı, geriye dönüşlerin süslediği kurgu gerilim ve gizemin dozunu ayarlamada büyük katkı sağlıyor. İyi seyirler…

Error: No API key provided.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir