THIS IS US

11874915_gAmerikan ulusal kanalları tarafından 2016-2017 sezonunda yayına sunulan drama dizileri içerisinde bu yıl hem seyirci hem de eleştirmenler tarafından en çok beğenilen dizi This Is Us oldu diyebiliriz. 20 Eylülden itibaren NBC kanalında haftalık olarak yayınlanmakta olan dizinin ilk sezonu 18 bölüm olarak planlandı. İkinci sezon onayını henüz almasa da şimdiye kadarki performansıyla garanti gözüyle bakabiliriz. İlk sezonunda üç dalda Altın Küre adaylığı kazanan dizinin en iyi drama dizisi dalında da Game of Thrones, Westworld, The Crown ve Stranger Things gibi önemli rakipleri olduğunu hatırlatalım.

NBCUNIVERSAL EVENTS -- NBCUniversal Summer Press Tour, August 2, 2016 -- NBC's "This Is Us" Panel -- Pictured: (l-r) Susan Kelechi Watson, Sterling K. Brown, Ron Cephas Jones, Mandy Moore, Dan Fogelman, Creator / Executive Producer; Milo Ventimiglia, Glenn Ficarra, executive Producer; Chrissy Metz, John Requa, Executive Producer; Justin Hartley, Chris Sullivan -- (Photo by: Evans Vestal Ward/NBCUniversal)

Dizinin yaratıcısı olan Dan Fogelman yazarlık kariyerine animasyonlarla başlamış. Arabalar, Bolt, Rapunzel ve Arabalar 2 önemli işlerinden bazıları. Televizyon dünyasında The Neighbours ve The Galavant dizileriyle tanınan Fogelman sinemada ise Crazy, Stupid, Love filmiyle başarıyı yakalamış.

BEVERLY HILLS, CA - AUGUST 04: Actors Mandy Moore (L) and Milo Ventimiglia attend the Hollywood Foreign Press Association's Grants Banquet at the Beverly Wilshire Four Seasons Hotel on August 4, 2016 in Beverly Hills, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

Dizinin başrol erkek oyuncularından en bilineni muhtemelen Milo Ventimiglio. Gilmore Girls ve Heroes dizileri ile kazandığı popülariteyi sinema dünyasına da taşımayı başarmış bir isim. Romantik komedi türü filmlerin aranan kadın oyuncularından Mandy Moore ile ise  en son televizyonda Red Band Society ile karşı karşıya geldik. Altın Küre adaylığını en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında hakeden Mandy Moore için bu diziyle birlikte önemli bir aşama kaydetti diyebiliriz.

THIS IS US -- Pilot -- Pictured: Justin Hartley as Kevin -- (Photo by: Ron Batzdorff/NBC)

En iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Altın Küre adaylığını yine bu sene yer aldığı American Crime Story ile kazanan Sterling K. Brown dizinin önemli karakterlerinden birisini canlandırıyor. Chrissy Metz ise en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Altın Küre adaylarından ve This Is Us dizisiyle bu kapıyı açmış bulunuyor. Oyuncunun kariyerinde American Horror Story ile birlikte This Is Us en önemli işler olarak göze çarpıyor. Genelde düzgün fiziği ile sıradan roller kapma şansı yakalayan Justin Hartley  için bu dizi gerçekten büyük bir kariyer aşaması.

THIS IS US -- "The Big Three" Episode 102 -- (Photo by: Ron Batzdorff/NBC)

Dizinin ilk bölümünden itibaren sürprizler içeren hikayesi hakkında çok fazla ipucu vermek istemesem de kısaca konusundan bahsetmek istiyorum. Doğum günleri aynı olan tüm karakterlerimizin 36. yaş günüyle başlıyoruz dizimize. Jack ve Rebecca üçüz bebek bekleyen bir çifttir. Doğal olarak sıkıntılı bir doğum süreci geçirecek olan Jack ve Rebecca çifti çocuklarını büyütürken de hayatın içinden birçok şey yaşayacaklardır. Kate hem kilolu hem de özgüven eksikliği yaşayan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Kilo vermek için bir destek programına katılmaya başlıyor. The Manny isimli sitcom dizisinde oynayan Kevin oynadığı rolden de hayatından da pek memnun değil. Kate ile kardeş olan Kevin genelde sırtını kardeşine dayamış durumda. Randall ise evli ve iki kızı olan işi gücü gayet yerinde birisi. Onun derdi ise biyolojik babasını bulmaya çalışmak, doğum gününde bunu başarıyor ama herşey düşündüğü gibi gitmiyor.

THIS IS US -- "The Pool" Episode 104 -- Pictured: (l-r) Sterling K Brown as Randall, Eris Baker as Tess, Ron Cephas Jones as William, Faithe Herman as Annie, Susan Kelechi Watson as Beth -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)

Özellikle klasik aile draması sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım olmuş This Is Us. Özellikle oyunculukların ve senaryonun ön plana çıktığı dizide, karakterlerin birbirleriyle ilişkisi, geçmişe dönüşler dizinin en büyük artıları. Zaman zaman durgunlaşan hikaye sizi yanıltmasın genel olarak son derece akıcı bir anlatıma ve samimi karakterlere sahip diziyi bir çırpıda izleyeceksiniz. Türü sevmeyenlerin bile bir şans vermesi gerektiğini düşündüğüm dizi, sıcacık hikayesiyle özellikle gerçek hayata dair birşeyler izlemek isteyenlerin yeni bir soluk bulacakları bir vaha adeta. 2016’nın en iyi dizilerinden birisini izlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler..

Error: No API key provided.
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir